A csempeválasztás nem egyszerű dolog, különösen, hogy a csempék nem tartoznak épp a legolcsóbb burkolóanyagok közé, a legolcsóbbak pedig általában úgy néznek ki, hogy senki sem látja őket szívesen sem a konyhája, sem a fürdőszobája falán. Ezért a legtöbben úgy próbálnak spórolni, hogy a lehető legkisebb felületet burkolják le, de az olcsóbb csempéket is fel lehet dobni néhány apró trükkel. Ezeket osztjuk most meg veletek.
Kép forrása: livinspaces.net
Burkold az egész falat!
Ha olcsóbb csempét választasz, nem lehet anyagi akadálya annak, hogy akár a mennyezetig burkold a falakat. Egy teljes egészében csempével burkolt fal lenyűgöző hatást kelt még akkor is, ha nem a legdrágább csempét választod.
Ha pedig azon szerencsések közé tartozol, akiknek esetleg boltív is van a fürdőszobájukban vagy a konyhájukban, érdemes ezt is burkolni, ahogyan az alábbi fürdőszobában tették.
Kép forrása: houzz.com
Használj feltűnő színeket vagy mintákat!
Egy olcsóbb csempe élénk színben sokkal jobban mutat, mint sima fehérben, különösen, ha fehér bútorokkal emeljük ki a színét. Ha pedig már meglévő, sötétebb bútorainkhoz választanánk fehér csempét, érdemes mintába raknunk. Ezt a konyhát például egyszerű fehér metrócsempével burkolták, melyet csak a főzőlap fölött halszálka mintába raktak.
Kép forrása: photobucket.com
Ezenkívül még a fekete-fehér kombináció a biztos befutó, hiszen eleganciát kölcsönöz minden helyiségnek, s bár a metrócsempe például nem tartozik a legolcsóbb csempék közé, sima fehérben vagy feketében már közép árkategóriában elérhető.
Kombináld valami drágábbal!
Egy fürdőszobában általában sokkal nagyobb a fal, mint a padló felülete, ezért egy drágább padlóburkolat szépségét egy olcsóbb, hétköznapi csempe még ki is emeli. Akárcsak ebben a fürdőszobában.
Kép forrása: houzz.com
De az is sokat dobhat egy helyiségen, ha az olcsóbb csempét néhány dekor csempével egészítjük ki. Ennek a veszprémi lakásnak a fürdőszobájában például csak a kád oldalát, és felette egy csíkot raktak ki a drágább csempével, a fal többi részét, egyszerűbb, olcsóbb csempével burkolták.
Még több képért kattints a fotóra!
Míg ennek a soproni családi háznak a konyhájában egyszerű fehér metrócsempével burkolták a falat, és a munkalap kapott fekete-fehér mintás metrócsempe burkolatot.
Kattints és nézd meg a fürdőszobát is!
Ebben a III. kerületi lakásban pedig remekül kiemeli az egyszerűbb csempe a gyönyörű, fehér konyhabútort.
Még több képért kattints a fotóra!
Nagyobb lapok, keskenyebb fuga
A burkolt felület attól is sokkal elegánsabb lehet, ha látszólag szinte egybefüggő felületet alkot. Ezt elérhetjük egyrészt nagyobb lapokkal, bár ezek nem a legolcsóbbak, másrészt keskenyebb fugával, illetve a csempe színével megegyező fugával is.
A széle sem mindegy!
Az egyik legegyszerűbb módja a burkolat felturbózásának, ha nem a hagyományos műanyag élvédőt választjuk, különösen, hogy kicsi az esélye annak, hogy a csempével pontosan megegyező színben sikerül beszereznünk. A metrócsempe kicsivel magasabb ára ellenére itt is remek választás, hiszen fózolt szélei szükségtelenné teszik az élvédő használatát.
Magából a csempe anyagából készült élvédő elemeket, vagy kifejezetten a szélekre kerülő, lekerekített élű csempéket viszont csak a legdrágább csempékhez gyártanak. Így jó megoldás lehet műanyag helyett inkább a fém élvédő használata, mely egy kis extra csillogást visz a burkolatba, ahogyan az alábbi képen is látható.
Kép forrása: porcelanosa-usa.com