Ne idegenkedj attól, hogy jó alaposan utánakérdezel annak, aki bérelni akarja a frissen, kiadási céllal vásárolt lakásodat! Sok múlik ezen és kevesebb nyugtalan éjszakád lesz.
Az, hogy egy kiadás céljából vásárolt ingatlan végül tényleg jó befektetés lesz-e, alapvetően két dologtól függ. Egyrészt attól, hogy sikerül-e megtalálnunk a megfelelő lakást, másrészt attól, hogy hogyan keresünk bérlőket és hogyan ellenőrizzük le a beköltözni vágyókat.Természetesen mindkettőnek megvannak a trükkjei. Mutatjuk őket!
Szép lakás Szegeden, az egyetem közelében
Még több képért kattints a fotóra!
Így találjuk meg az ideális lakást!
A környék megválasztása: Ha lakáskiadásban gondolkozunk, még jobban oda kell figyelnünk az ideális környék kiválasztására, mintha saját részre vásárolnánk. Lehet egy környék akármilyen szép, biztonságos, családbarát, ha elsősorban az egyetemisták, és a még gyermektelen fiatalok keresnek kiadó lakást. Márpedig leginkább az ő korosztályukból kerül ki a legtöbb albérlő, így az egyetemek környékén vagy a bulinegyedben érdemes keresgélni.
Az ingatlan ára: Az ár természetesen minden esetben számít, de ha szeretnénk kiadni a megvásárolandó lakást, akkor azt is figyelembe kell vennünk, hogy mennyiért tudjuk majd kiadni, és mennyi idő alatt térül meg a befektetésünk, különösen, ha hitelt is fel kell vennünk a megvásárlásához.
Teljes körűen felújított lakás Zuglóban
Még több képért kattints a fotóra!
A lakás állapota: Ahogy számunkra, úgy a leendő bérlők számára is fontos a lakás állapota. Ezért vagy olyan lakást kell vásárolnunk, amit azonnal kiadhatunk, vagy számolnunk kell a felújítás költségeivel, és az így kieső idővel és pénzzel is.
Így találjunk ideális bérlőt!
Nyomozzunk egy kicsit! Egyértelmű, hogy egy bérlőtől referenciákat kérünk, és munkáltatói igazolást is. De hívjuk is fel a referenciaként megjelölt személyeket, és ellenőrizzük, hogy valósak-e. Illetve, ha erről igazolást nem is kérhetünk, azért kérdezzünk rá a bérlőre, hogy van-e valamilyen hitele, tartozása. Az is fontos, hogy később is tartsuk rajta a szemünket, hiszen előfordulhat, hogy elmarad a bérleti díjjal, kárt okoz a lakásban, stb. A közös költség ügyét meg jó előre tisztázzuk, ezzel kapcsolatban nem régen itt írtunk részletesen.
Jól kiadható kislakás a VIII. kerületben
Még több képért kattints a fotóra!
Legyen minden lepapírozva! Feltétlenül írjunk szerződést, melyben rögzítsünk minden lényeges feltételt. Azon túl, hogy mely ingatlant, mennyi időre, és milyen bérleti díjért adunk ki, a szerződésnek tartalmaznia kell a kaució összegét, és elvesztésének, feltételeit, a bérleti díjban benne foglalt és az azon kívül fizetendő költségeket, egy listát a lakásban található gépekről, berendezésekről, és azok állapotáról, a mérőórák állását, és hogy mely esetben ki köteles egy-egy meghibásodás, felújítás költségét fizetni. Ezenkívül az átvett kaucióról, és bérleti díjakról is adjunk mindig átvételi elismervényt.